Inne książki o Matce Bożej

Briszurę o Cudownym Medaliku można otrzymać w kącikach M.I. w kaplicach lub zamówić poprzez formularz dostępny TUTAJ

 

Broszura o Cudownym Medaliku

Polecamy nową broszurę o Cudownym Medaliku, który nie jest tylko orężem Rycerzy Niepokalanej, ale także skutecznym środkiem nawróceń dokonanych przez Niepokalaną za jego pośrednictwem.
Alfons Ratisbonne, ateusz nawrócił się na katolicyzm zaledwie kilka dni po tym, jak zgodził się założyć Cudowny Medalik. Historia ta zainspirowała Maksymiliana Marię Kolbego, aby uczynić nałożenie Cudownego Medalika jednym z warunków przynależności do Rycerstwa Niepokalanej (Militia Immaculatæ).

kod publikacji: PB–002

do pobrania

 Materiały dla uczestników
rekolekcji montfortańskich

kod publikacji: PB–017

 

 

Do pobrania

 Rozmyślania o siedmiu boleściach Najświętszej Maryi Panny

Autor: św. Alfons Liguori

Rozważania o siedmiu boleściach Matki Bożej autorstwa św. Alfonsa Liguoriego pomogą w zrozumieniu, że cierpnienie nie jest tylko karą, ale jest bezcennym darem, którym Bóg obadrza dusze szczególnie ukochane.

Do pobrania

 


Immaculata — Sapientia, Misericordia, Caritas

“Kim Ona jest? (…) Pełnię prawdy o Maryi zna tylko Ten, kto Ją stworzył — Bóg. To, co wiedzą aniołowie i co wiemy my sami, stanowi tylko małą cząstkę prawdy o Matce Bożej. Ta cząstka wystarcza, by podziwiać dobroć i piękno Niepokalanej, Jej mądrość, pokorę, wdzięk, harmonię i potęgę. Ale to wciąż tylko cząstka. Powinniśmy naśladować żeglarzy, którzy zobaczywszy wybrzeża Nowego Świata zachwycili się pięknem nowo odkrytego lądu. Nie rozbili jednak swoich obozów na plażach, lecz wyruszyli w głąb, by zbadać tajemnice nowej ziemi.”
Książka jest ukoronowaniem tego całego dzieła maryjnego, jakiego ks. Karol Stehlin dokonał przez dwadzieścia lat niestrudzonej pracy w Polsce. Autor odważnie wnika w głębiny tajemnic Maryi… Książka stanowi prawdziwy traktat mariologiczny.

Zamówienia: Te Deum

 


Maryja zawsze i we wszystkim

Człowiek żyje na ziemi w tym celu, by zasłużyć na zbawienie wieczne. Ale niełatwa to sprawa wobec tych trudności, jakimi jest otoczony. Wielkim środkiem do zdobycia nieba jest opieka Najświętszej Matki Pana Jezusa.
Niniejsza książeczka uczy, jak zdobyć i jak zachować tę opiekę Najświętszej Maryi Panny.
Czytelniku, czytaj tę książeczkę, rozmyślaj nad nią i według niej urządź swoje postępowanie względem Najświętszej Niepokalanej, Przeczystej, a Bolesnej Matki Pana Jezusa, Matki Nieustającej Pomocy.

Do pobrania


 

Wianek Najświętszej Maryi Panny —
zbiór modlitw na cały rok

 

 

do pobrania