Książki wg duchowości św. Maksymiliana

 

Poświęcenie się Niepokalanej

Książka zawierająca wprowadzenie i 13-dniowe przygotowanie do poświęcenia się Niepokalanej jako Jej Rycerz i wstapienia do Rycerstwa Niepokalanej.
Publikacja zawiera rozważania autorstwa św. Maksymiliana, dot. aktu oddania się Niepokalanej. By je lepiej zrozumieć publikowany jest także komentarz Ojca Dyrektora M.I. z książki “Niepokalana, nasz ideał”.

 

Do pobrania

 


Niepokalana, nasz ideał

Niniejsza książka ma na celu ukazanie wielkiego znaczenia Rycerstwa Niepokalanej szczególnie w naszych czasach. Aby tego dokonać, musimy pozwolić, by Założyciel Niepokalanowa osobiście do nas przemówił. Z zaskakującą prostotą budzi on w każdej duszy skłonność ku wielkiemu ideałowi, jaki uosabia Niepokalana. Odkrywamy, że św. Maksymilian jest niezmordowanym obrońcą katolickiej Tradycji, a śmiertelnym wrogiem liberalizmu i modernizmu, tych plag dzisiejszego świata i Kościoła.

Do pobrania

 


Kim jesteś, o Niepokalana?

Fascynująca, choć niełatwa w odbiorze książka wprowadza czytelnika w tajemnicę Maryi, stopniowo odkrywaną przez wielkich świętych Kościoła. Podążając śladami doskonałych przewodników, jak św. Bernard, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, a wreszcie męczennik Oświęcimia, „Szaleniec Niepokalanej”, o. Maksymilian Maria Kolbe, uświadamiamy sobie coraz jaśniej, że im więcej wiemy o Najświętszej Dziewicy, tym bardziej winniśmy uznać, że nie znamy Jej wcale.

Zamówienia: Te Deum